دکوراسیون اتاق نوجوانان

به نوجوانان اجازه بدهیم خودشان دکوراسیون اتاقشان را انجام دهند

download (2)
دکوراسیون اتاق نوجوانان,
استفاده از اشیاء سبک و قابل دسترسی که گران هم نباشند برای دکوراسیون اتاق نوجوان خیلی مناسب است. اتاق خواب باید به چند قسمت برای کارهای مختلف تقسیم شود. مثلا خواب، مطالعه، سرگرمی. در قسمت مطالعه بیشترین تغییرات را میتوانید انجام دهید . درحقیقت این فضا کاملا قابل انعطاف است. وقتی بچه ها به دوره دبیرستان وارد میشوند فضای بیشتری برای نگه داری وسایل نیاز دارند. کتابهای بیشتر، وسایل تکنولوژیک بیشتر و اینها همه به فضایی برای نگهداری نیاز دارند. پس باید در دکوراسیون اتاق آن را بگنجانید. بعضی طراحان دکوراسیون معتقدند فضای اتاق نوجوان نباید میز داشته باشد. آنها سعی میکنند از تلویزیون در اتاق استفاده کنند. آنها معتقدند فضای مطالعه دروس باید در فضایی خیلی خلوت باشد چون کودکان باید یاد بگیرند در فضایی که سرو صدا هست مطالعه کنند تا یاد بگیرند در آینده در هرفضای شلوغی کار کنند.

download

طراحان دکوراسیون توصیه میکنند برای دکوراسیون اتاق نوجوان آنها را نیز در تصمیم گیری و روند کار شرکت بدهید. این روزها نوچوانان خیلی پیچیده هستند. اصلا هم تعجب نکنید اگر اتاق مورد دلخواه آنها شبیه اتاق بعضی بازیگران فیلمها باشد. آنها طرفدار رنگهایی هستند که نسبت به قسمتهای دیگر خانه پرطراوت تر و هیجان برانگیز تر باشد.

download (1)

والدین سعی کنند کمی بازتر به مسئله نگاه کنند این باعث میشود با عقاید عجیب و غریب نوجوانان درباره دکوراسیون اتاقش بهتر کنار بیایند. شاید بتوان این انتخاب را شروعی برای تصمیم گیری و بیان احساسات نوجوان شما باشد.
ازنوجوان بخواهید درباره دکوراسیون اتاقش تحقیق کند. او میتواند در اینترنت طرح های مختلف را ببیند و از طرح های مورد نظرش پرینت بگیرد.
وقتی نوجوان خواست برای رنگ اتاقش از رنگ سیاه استفاده کنید سعی کنید یک طرف اتاق را رنگ سیاه و بقیه دیوارها را رنگ روشن بزنید. یا اینکه به صورت سیاه و سفید رنگ آمیزی کنید. یا اینکه اگر بنفش تیره خواست یک طرف را بنفش تیره و جوانب دیگر را رنگی که با آن هماهنگ باشد ولی تیرگی کمتر داشته باشد استفاده کنید.

سعی کنید اگر برای دکوراسیون اتاق نیاز به خرید دارید این کار را به همراه فرزندتان انجام دهید تا از این طریق وقتی را با فرزند خود بگذرانید و نیز از سلیقه و نظرات فرزند خود بیشتر آگاه شوید.

منبع نوشته: www.avval.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.