نحوه نصب پله های چوبی

اعتبار عکس برای lvflooring.ca
شرکت ماهون چوب قم

اگر نمی دانید چگونه چوب سخت را روی پله های خود نصب کنید ، بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید . نصب چوب سخت روی پله ها توسط خودتان ارزان تر است اما ممکن است در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد .

برای سهولت در نصب پله های چوبی به ابزار برقی نیاز دارید . با این حال ، باید مراقب برخی از این ابزارها باشید تا آسیبی به خودتان وارد نکنید .

سپس ناحیه اندازه گیری و نصب وجود دارد . اگر در این زمینه تجربه ندارید ، ممکن است اشتباهی مرتکب شوید که تعمیر آن میلیون ها تومان هزینه دارد .

این مقاله به عنوان راهنمای نصب پله های چوبی است . در این مقاله ، ما گام به گامِ جامعی برای نصب پله های چوبی سخت ارائه می دهیم و در مورد هزینه های مربوطه بحث می کنیم .

مواد و ابزار برای نصب پله های چوبی
ابزار خاصی برای نصب پله های چوبی ضروری است . لیست ابزار و مواد نصب چوب سخت را در زیر مشاهده کنید :

سنباده :

در حین نصب پله ها برای صاف کردن برخی از سطوح به کاغذ سنباده نیاز دارید . بسته به آنچه در آن زمان نیاز دارید ، می توانید از آن برای زبری سطوح نیز استفاده کنید . میزان فشاری که برای صاف شدن و زبری سطح باید وارد کنید متفاوت است . برای دستیابی به یک سطح صاف ، فشار سبک تری را اعمال کنید و برعکس برای یک سطح زبر فشار بیشتری بیاورید .

خرد کننده :

هنگام نصب پله های چوبی سخت به یک آسیاب برای برش ، سنگ زنی و پرداخت نیاز دارید . آسیاب ها دستی هستند و بیشتر آنها را در مناطق ساختمانی یا سایت ها مشاهده خواهید کرد . اگر زمان نصب پله های چوب سخت را نمی دانید ، و اینکه چگونه از آسیاب استفاده کنید با یک متخصص تماس بگیرید .

شروع :

یک سطح به شما کمک می کند تا اختلاف ارتفاع را اندازه بگیرید و ارتفاع اشیاء را تنظیم کنید . همچنین می توانید آن را سطح نقشه بردار یا سطح سازنده بنامید .

پتک لاستیکی :

وقتی زمان چسباندن بالابرها به پله ها فرا می رسد ، به یک چکش لاستیکی نیاز خواهید داشت . چکش لاستیکی به شما کمک می کند تا روی رایزر فشار وارد کنید تا به درستی بچسبد .

میخکوب را تمام کنید :

میخ‌ کوب یک ابزار قدرتمند است که می‌ توانید از آن برای چسباندن مواد تکمیلی مانند تزئینات و قالب ‌گیری کف با میخ ‌های پایانی استفاده کنید . هر زمان که پله ‌های چوبی را نصب می ‌کنید ، یک میخ‌ کوب نهایی همیشه مفید خواهد بود .

نوار اندازه گیری :

هنگام نصب پله های چوبی ، یکی از مهم ترین ابزاری که نیاز دارید ، نوار اندازه گیری است . این به شما امکان می دهد اندازه گیری های مناسب را انجام دهید تا بتوانید چوب ها را به اندازه مناسب برش دهید .

اره میتر شکل :

اره میتر به شما امکان می دهد تا در زوایای مختلف برش ها را ایجاد کنید . به عنوان مثال ، می توانید از اره چرخشی برای برش دادن قاب عکس ، قالب گیری کف ، قاب درب و موارد دیگر استفاده کنید .

شیلد :

هنگامی که چوب سخت را روی پله‌ ها نصب می ‌کنید ، برای انجام تنظیمات خاصی به یک شیلد نیاز دارید . شیلد ها چوب هایی هستند که بیشتر از سرو بریده شده اند و تقریباً برای هر تنظیم داخلی مناسب هستند .

پله ها :

کف‌ ها قطعات افقی هستند که سطح پله ‌ها را تشکیل می‌ دهند که هنگام بالا رفتن پاهای خود را روی آنها قرار می ‌دهید . بنابراین شما باید کف پله ها را از هر چوب سختی که انتخاب می کنید تهیه کنید .

رایزرها :

رایزر بخشی جدایی ناپذیر از هر پله است و فضای عمودی بین یک پله و پله دیگر است . می توانید با استفاده از کاشی ها ، طرح های زیبا را طراحی کنید ، یا با نقاشی خلاقانه رفتار کنید .

به عنوان مثال ، برای زیباتر جلوه دادن پله‌ ها ، می ‌توانید پله‌ ها را با رنگ دیگری مانند سفید رنگ کنید . البته ، بالابرها هنوز هم می توانند رنگ معمولی پله ها باشند ، اما کمی فانتزی بودن ، جذابیت کلی خانه شما را افزایش می دهد .

چسب ساختمانی :

برای چسباندن چسب ‌های ساختمانی ، به ‌ویژه روی چوب‌ های سخت برای کف ‌ها و بالابرها برای چسباندن آن ‌ها به پله ‌ها ، به یک ماله بریده ‌دار یا یک تفنگ درزگیر نیاز دارید . می توانید چسب را به صورت مهره ای بمالید یا کل سطح را بپوشانید .

فضای محیطی برای پله ها ایجاد کنید .
نحوه نصب پله های چوبی :

خانه شما نمایشی منحصر به فرد از خانواده شماست و پله های چوبی به خانه شما ظاهری شیک و زیبا می بخشد . نصب چوب سخت روی پله ها فرآیندی است که باید مراقب آن باشید زیرا یک اشتباه کوچک می تواند نتایج شما را تغییر دهد .

مرحله اول – فضایی برای پله ها ایجاد کنید :

اهمیت پله ها در خانه باعث می شود که معمار حتی قبل از مرحله ساخت و ساز ، فضا را برای آن ترسیم کند . هنگام خرید قطعات برای پله های چوبی در خانه خود ، باید مساحتی را که قصد نصب آن را دارید اندازه گیری کنید .

اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای قرار دادن زاویه شیب 45 درجه ، حداقل 19 سانتی متر فضای سر در طول مسیر و 91 سانتی متر برای عرض دارید . برای پوشش هر فضای اضافی ، می توانید یک فرود برای شکستن راه پله اضافه کنید .

هنگام محاسبه و تعیین محیط راه پله ، مطمئن شوید که این منطقه به دیوار نزدیک است . دلیل آن این است که دیوارها از پله ها پشتیبانی بیشتری می کنند . همچنین ، از مسدود کردن نقاط ورودی مانند درب ها یا دریچه ها با آخرین مرحله خودداری کنید . مسدود کردن دریچه ممکن است منجر به مشکل گردش هوا در خانه شما شود .

ایجاد محیط برای پله ها با ترسیم یک خط برای مشخص کردن جایی که اولین رشته را ثابت می کنید شروع می شود . سپس با کمک یکی از دوستان ، با استفاده از نردبان و گچ ، یک خط مستقیم از پایین به بالا بکشید تا موقعیت اولین ریسمان را نشان دهد .

اندازه گیری های استانداردی برای ساخت پله ها صرف نظر از طول یا ارتفاع نصب راه پله شما وجود دارد . اندازه گیری های زیر را ببینید :

فضای سر :

فضای سر ، فضایی در زیر پله ها از پایین ترین نقطه تا بالاترین نقطه است . حداقل اندازه‌گیری برای فضای سر 19 سانتی متر از آخرین پله یا فرود تا بالاترین نقطه سقف اتاق است .

عرض راه پله :

اگر از پله ‌ها بالا یا پایین می ‌روید ، عرض راه پله ، فاصله دو طرفه است . اندازه گیری استاندارد برای هر عرض پله 91 سانتی متر است ، به استثنای نرده ها .

عمق کف پله :

عمق کف پله فاصله فضایی بین لبه جلویی یک پله ( قسمت کوچکی از کف که کمی بالاتر از رایزر پایین می شود ) تا لبه جلوی پله بعدی است . اندازه گیری عمق کف پله 25 سانتی متر است و نباید کمتر شود . محققان نشان می ‌دهند که کمی عمق بیشتر کف می ‌تواند از حوادث خطرناک راه پله جلوگیری کند .

نوک پله :

نوک پله به جلوگیری از فرسودگی سریع پله های چوبی شما کمک می کند . دماغه روی پله های شما نیز یک ویژگی ضد لغزش ارائه می دهد که از سر خوردن و افتادن جلوگیری می کند .

یک نوک پله منحنی بهترین حالت را دارد در 3 سانتی متر یا با شعاع انحنای 40 سانتی متر که نباید از آن تجاوز کند . بنابراین تخمین دماغه پله بالاتر از 3 سانتی متر و حداقل 5 سانتی متر نیست .

ارتفاع رایزر پله :

رایزرها قطعات عمودی کف پله ها هستند . بیشتر پله های خانه برای هر پله یک بالابر دارند . با این حال ، برخی از طرح ‌های پله ‌های چوب سخت نیازی به بالابر ندارند ، به عنوان مثال ، پله ‌های عرشه در فضای باز یا پله‌ های شناور .

ارتفاع بالابر نباید بیشتر از 18 سانیت متر باشد . همچنین ، اگر بالابرهای مختلفی در پله ها وجود دارد ، نباید از 7 سانتی متر بیشتر شود . به خاطر داشته باشید که این اندازه‌ ها منهای دونده یا فرش هستند .

نرده ها :

حتی پله هایی با حداقل چهار پله حداقل به یک نرده نیاز دارند . بنابراین ، نرده ها باید در 86 سانتی متر تا 96 سانتی متر از بالای رایزر قرار داشته باشند . نرده ها در هر راه پله بسیار مهم هستند . بنابراین مطمئن شوید که محاسبات شما درست است تا ریل ها به درستی به کارِ خود عمل کنند .

مرحله دوم – مواد خود را جمع آوری کنید :

پس از تعیین محیط ها ، زمان جمع آوری مواد لازم است . یک نکته اضافی این است که می توانید پله های چوبی از قبل برش خورده را خریداری کنید . همیشه قبل از برش یا خرید هر قطعه ، دو بار اندازه گیری کنید . همچنین از هر تخته ای که شکاف یا تاب خورده است خودداری کنید .

مرحله سوم – ریسمان ها ( محور , شمشیری ) را نصب کنید :

برای نصب ریسمان‌ ها ، باید گل میخ‌ های افقی را در داخل دیوار پیدا کنید ، جایی که ریسمان را ثابت می‌ کنید . سپس ریسمان را روی خطی که قبلا روی دیوار کشیده اید قرار دهید . در نهایت ، قبل از اتصال سیم به دیوار ، باید از تنظیم یا تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید .

در حین اطمینان از ضربه زدن به گل میخ ، نخ را به گل میخ های دیوار میخ کنید . می ‌توانید از بریس ‌ها برای محکم کردن بند از بالا به زمین استفاده کنید ، یا ممکن است یک مته و پیچ‌ های عرشه برای شما کافی باشد . فقط باید سیم را از قبل سوراخ کنید تا از شکافتن آن جلوگیری کنید .

بعد ، شما باید رشته دوم را برای عرض و ارتفاع تراز کنید . اگر دیوار دیگری برای ساپورت آن وجود دارد ، می توانید از روش ثابت کردن سیم اول پیروی کنید . در غیر این صورت ، باید تخته های بیشتری را برای پشتیبانی از آن ببرید .

رایزر را نصب کنید .

مرحله چهارم – رایزرها ، کف ها و نرده ها را نصب کنید :

هنگامی که ریسمان در جای خود قرار گرفت ، باید شروع به نصب رایزرها ، کف ها و در نهایت ، نرده ها کنید . تعمیر رایزرها و کف ها را از آخرین مرحله شروع کنید . بنابراین ، ابتدا باید رایزر را قبل از قرار دادن کف روی آن وصل کنید .

قبل از اینکه به قسمت بعدی بروید ، مطمئن شوید که رایزر و کف به درستی تراز و مناسب هستند . نکته مهم این است که تعادل رایزر و کف را به طور همزمان تضمین کنید . اگر نه ، کار بیشتری برای خود ایجاد خواهید کرد .

هنگامی که رایزرها و کف در جای خود قرار گرفتند ، باید نرده را نصب کنید . نرده به عنوان یک محافظ عمل می کند و در عین حال جذابیت پله ها را تکمیل می کند تا به خانه شما چشم اندازی زیبا ببخشد .

هنگام نصب نرده ، مطمئن شوید که با ریسمان موازی است . نرده نیز باید 86 سانتی متر تا 96 سانتی متر بالاتر از ریسمان باشد .

مرحله پنجم و آخر – نصب چوب سخت روی پله ها :

به طور معمول ، شما از تخته سه لا برای ساختن پله ها استفاده می کنید و بعداً آنها را با هر چوب سختی که انتخاب می کنید لایه برداری می کنید . در ادامه نحوه نصب لایه چوب سخت روی پله ها آورده شده است .

اندازه گیری و برش چوب سخت :

برای نصب چوب های سخت روی پله ها ، باید اندازه گیری کنید و مشخص کنید که کجا روی کف ها و بالابرها را می برید . سپس پس از اندازه گیری ، پله ها را با استفاده از جاروبرقی کاملا تمیز کنید . شما همچنین می توانید قبل از اندازه گیری نقطه مورد نیاز برای برش ، تمیز کردن را انجام دهید .

سپس ، برای برش چوب سخت به تناسب کف ها و بالابرها ، از یک اره میتر استفاده کنید . در نهایت برای رسیدن به لبه دقیق از آسیاب استفاده کنید.

وقت آن است که رایزرها را اصلاح کنیم :

برای اینکه رایزرها را به درستی بچسبانید ، پشت اولین رایزر یک چسب ساختمانی بزنید . سپس ، قبل از استفاده از میخ کوب برای قرار دادن آن در جای خود ، مطمئن شوید که رایزر موقعیت خوبی را حفظ می کند .

فرآیند چسباندن را ادامه دهید :

فرآیند چسباندن با اولین بالابر متوقف نمی شود . می ‌توانید از یک پتک لاستیکی برای تراز کردن پله ‌ها در محل خود به آرامی استفاده کنید . در جاهایی که نیاز دارید از شیلنگ استفاده کنید و مطمئن شوید که پله با همسطح جعبه است .

فرآیند نصب چوب سخت را آماده کنید :

زمانی که مطمئن شدید تمام پله ها سر جای خود هستند ، باید منتظر بمانید تا چسب خشک شود . سپس سطح را سنباده بزنید و پله ها را با جاروبرقی یا جارو تمیز کنید . پس از تمیز کردن پله ها ، می توانید اقدام به اعمال رنگ و پوشش پلی اورتان کنید .

در صورت تمایل می توانید چوب های سخت را رنگ کنید و به سراغ ایده های دیگر طراحی پله های چوبی بروید . شما می توانید آن را به همان شکلی که هست رها کنید . همه اینها یک انتخاب است زیرا پله ها هنوز در خدمت هدف اصلی خود هستند .

نکات ایمنی :

نکات ایمنی و در نظر گرفتن نصب پله های چوبی …

دانستن نحوه قرار دادن چوب های سخت روی پله ها تا زمانی که قوانین پیشگیری از خطرات مناسب را اعمال نکنید کافی نیست . به طور کلی ، هنگام ساخت هر چیزی مانند پله ها ، اشتباهات کوچک یا تصادفات احتمالی از شما دور هستند . اگر نمی دانید چگونه چوب سخت را روی پله های خود نصب کنید ، با یک پیمانکار تماس بگیرید تا به شما کمک کند .

اگر مسیر خود را می ‌روید ، می‌ توانید با آماده شدن برای مسیر پیش رو و در نظر گرفتن گزینه‌ های ایمن ‌تر برای رسیدن به نتیجه ، از این حوادث جلوگیری کنید . برخی از نکات ایمنی را که می توانید برای نصب پله های چوبی سخت رعایت کنید ، در ادامه مشاهده می کنید .

مناطق کار را تمیز نگه دارید :

یک منطقه کاری تمیز ، ذهنیت کاری روشن را تقویت می کند . یک ذهن روشن به شما کمک می کند تا هنگام نصب چوب های سخت روی پله ها تمرکز کنید و بهترین عملکرد را داشته باشید .

محل کار را از شر هرگونه اقلام غیر ضروری خلاص کنید . محیط کار تمیز از صدمات ، زمین خوردن و افتادن ، رگ به رگ شدن ، رنگ پاشیدگی ، پارگی و سایر شرایط خطرناک جلوگیری می کند . بعد از هر مرحله می توانید با خارج کردن ضایعات محل کار را تمیز نگه دارید . یکی از اعضای خانواده یا دوست می تواند به شما کمک کند .

وسایل ایمنی :

هنگام نصب پله های چوبی باید از خود محافظت کنید . برای محافظت از سر و کف دست باید از کلاه ایمنی و دستکش استفاده کنید . همچنین می توانید از عینک محافظ روی صورت خود استفاده کنید تا از چشمان خود در برابر خطر محافظت کنید .

اگر چوب ‌بر دارید ، آن را بپوشید تا بهترین محافظت را از پوست خود داشته باشید . بدن و سلامت شما بهترین دارایی شماست ، بنابراین باید با استفاده از بهترین تجهیزات حفاظت فردی) ( PPE از آن به خوبی محافظت کنید ، حتی در هنگام نصب پله های چوبی .

ابزارهای مناسب :

مجموعه مناسب ابزار و مواد ، همیشه نصب چوب سخت را آسان تر می کند . ساخت و ساز بدون ابزار مناسب خسته کننده تر خواهد بود و نتیجه نهایی جذاب به نظر نمی رسد . اگر مراقب نباشید ، استفاده از ابزار نامناسب می تواند شما را با صدماتی جدی مواجه کند .

مدیریت خطر :

اگر متوجه چیزی با گرایش خطرناک شدید ، کار را متوقف کنید و فوراً به وضعیت رسیدگی کنید . همچنین ، مطمئن شوید که به اطرافیان خود هشدار داده اید تا مطمئن شوید که اوضاع تحت کنترل است .

نورپردازی :

اطمینان حاصل کنید که فضای ساخت و ساز دارای نور مناسب است . با نور کافی می توانید بدون آسیب رساندن به خود کار کنید . همچنین می توانید برای زیبا جلوه دادن پله های خود نورپردازی خوبی نصب کنید .

تخصص درست :

ساخت راه پله و نصب چوب های سخت روی آنها یک فرآیند فنی است که نیاز به تخصص مناسب دارد . یک فرد با تجربه ایده های بهتر و مجموعه مهارت های مناسبی برای ساخت و نصب چوب های سخت روی پله ها خواهد داشت . تماس با متخصص یکی از بهترین راه ‌ها برای نصب آسان چوب بر روی پله ‌ها است .

هزینه نصب پله های چوبی :

استفاده از روش‌ های خانگی برای نصب پله‌ های چوبی بدون شک ارزان ‌تر است ، اما ممکن است در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد . اگر مهارت و تجربه مناسبی ندارید ، ممکن است در هنگام نصب پله های چوبی مرتکب اشتباهات پرهزینه شوید .

ساخت پله و نصب چوب سخت بخش های حساس خانه شما هستند ، بنابراین باید اندازه گیری ها و پیش بینی ها را به درستی انجام دهید . یک اشتباه جزئی در فرآیند اندازه گیری و محاسبه ممکن است پرهزینه باشد .

اگر نمی دانید چگونه چوب سخت را روی پله های خود نصب کنید ، باید برای کمک با یک مشاور حرفه ای تماس بگیرید .

هزینه واقعی نصب پله های چوبی :

مبلغی که برای نصب چوب سخت روی پله های خود پرداخت می کنید به عوامل خاصی بستگی دارد . فهرستی از آنها را در ادامه مشاهده کنید :

تعداد مراحل :

اکثر خدمات نصب چوب سخت از شما بر اساس تعداد مراحلی که نیاز به نصب چوب سخت در خانه شما دارند ، هزینه دریافت می کنند .

نکته نهایی :

نصب پله های چوبی به زیبایی خانه شما می افزاید ، اما هزینه دارد . اگر خودتان نصب را انجام دهید ، می توانید هزینه را به حداقل برسانید . اما برای رسیدن به بهترین نتیجه نیاز به سطح مناسبی از مهارت و تخصص دارد .

در این مقاله ، ما با ارائه پله ها و قطعات چوبی سخت با قیمت مقرون به صرفه ، هزینه نصب پله های چوب سخت را مقرون به صرفه تر می کنیم . محصولات ما درجه یک و بسیار مقرون به صرفه هستند .

همین امروز با ما تماس بگیرید !

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

شرکت ماهون چوب قم

منبع نوشته: https://lvflooring.ca/how-to-install-hardwood-stairs/ https://ashwood.ir/stairs-47/

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شرکت ماهون چوب قم