نخستین گواهی نامه در رشته چوب سوز به علی اکبر نصرآبادی اعطا شد

– نخستین گواهی نامه در رشته نقاشی با تکنیک چوب سوز به علی اکبر نصر آبادی اهدا شد.

به گزارش CHN شورای ارزشیابی هنرمندان، ‌نویسندگان و شاعران کشور در جلسه اخیر خود با بررسی آثار علی اکبر نصر آبادی و به استناد متمم آیین نامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی گواهی نامه درجه دو در رشته نقاشی با تکنیک چوب سوز را به وی اعطا کرد.

این گواهی نامه به امضای نمایندگان ‌وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی، معاونت توسعه مدیریت و نظارت راهبردی رئیس جمهور و وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری و در نهایت به امضای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید و به نصرآبادی اعطا شد.

این نخستین بار است که چنین گواهی نامه ای برای نقاشی با تکنیک چوب سوز به یکی از هنرمندان این رشته اعطا می شود. علی اکبر نصر آبادی فارغ التحصیل معماری است و تا کنون ۸۳ نمایشگاه در ایران و کشورهای دیگر دنیا برگزار کرده است.

تکنیک چوب سوز از جمله تکنیک های نقاشی در دنیاست که برای اولین بار توسط علی اکبر نصرآبادی به ایران آورده شد. نصرآبادی که از سال های ژیش از انقلاب کار به شیوه چوب سوز را آغاز کرده است، در مدت زمان نقاشی با این تکنیک ابزارهای مختلف و شیوه های نوینی به این تکنیک نقاشی افزوده است و در حال حاضر به عنوان یکی از برجسته ترین اساتید تکنیک چوب سوز به شمار می رود.

او که نقاشی های خود با تکنیک چوب سوز را در کشورهای مختلف به نمایش گذاشته بود،‌نخستین بار پس از انقلاب در دومین و چهارمین نمایشگاه دوسالانه وزارت ارشاد – موزه هنرهای معاصر – شرکت و برای اولین بار با چاپ اثر در کتب منتشره آثار هنرمندان معاصر تکنیک چوبسوز را به ثبت رساند و تابلوهای او از سوی موزه هنر های معاصر در سال ۱۳۶۴ خریده شد و در حال حاضر در گنجینه موزه هنرهای معاصر نگهداری می شود.

 

kE1426512724

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.