۵ توصیه برای خرید مبلمان

یک بدنه و چهارچوب محکم، نشان دهنده‌ی یک مبل با دوام است. چوب‌های نرم، مانند چوب درخت کاج ممکن است که ارزان قیمت باشند اما بعد از پنج سال امکان دارد تاب بردارند یا لق بشوند. چوب‌های محکم گران‌تر (چوب بلوط در کوره خشک شده، چوب درخت زبان گنجشک و چوب درخت راش)، بسیار بادوام‌تر هستند. از خرید مبلمان‌هایی که دارای بدنه‌های نئوپان (خرده چوب و خاک اره)، پلاستیک یا فلزی هستند، خودداری کنید. امکان دارد که این چهارچوب‌ها تاب بردارند یا ترک بخورند.
پایه‌های مبل باید جزئی از بدنه‌ی مبل باشند یا به وسیله‌ی پیچ یا میخ پرچی به بدنه متصل شده باشند نه اینکه به وسیله‌ی چسب مایع به چهارچوب مبل وصل شوند.
پیشنهاد: برای اینکه از استحکام بدنه‌ی مبلمان اطلاع پیدا کنید قسمت جلوی مبل یا یکی از پایه‌های جلویی مبل را به اندازه‌ی ۱۵ سانتی‌متر بالا ببرید. در این زمان باید پایه‌های دیگر که در جلوی مبل قرار دارند، بلند شوند و اگر هنوز زمین را لمس می‌کنند، چهارچوب مبلمان ضعیف است.
در مورد اتصالات مبلمان از فروشنده سوال کنید
مبلمانی که اتصالات آن به وسیله ی یکی از موارد زیر انجام گرفته باشد، ساخت محکمی دارد: میخ پرچی چوبی، میخ پرچی چوبی دوبل، بلوک‌های کناری چوبی یا پیچ‌های فلزی و قلاب‌های فلزی. منگه‌ها و میخ‌ها می‌توانند به منظور تقویت استحکام مبل به کار برده شوند اما هرگز مبلمانی را که اتصالات آن تنها منگنه‌ها، میخ‌ها و چسب باشد را خریداری نکنید.
پیشنهاد: از فروشنده بخواهید که اطلاعات کارخانه‌ای که بر روی اتصالات مبلمان نوشته شده است را به شما نشان دهد.
حالت ارتجاعی و فنر مانند مبلمان را چک کنید
بیشتر مبلمان‌ها دارای فنرهای سینوسی یا مار مانند هستند که بر روی سیم‌های مارمانندی نصب شده‌اند. این فنرها نقش نگهدارندگی خوبی دارند اما اگر فلز آن محکم و مقاوم نباشد در طول زمان ممکن است که ضعیف شوند و بر بدنه‌ی مبلمان فشار وارد کنند. در بعضی از مبلمان‌ها از فنرهای هشت راهه که با دست بسته می‌شود، استفاده می‌کنند. این فنرها راحت ولی گران قیمت هستند و بعضی از کارشناسان عقیده دارند که این نوع از فنرها از فنرهای مارپیچی بهتر نیستند. از روی روکش مبلمان، فنرها را لمس کنید. آنها باید نزدیک به هم و محکم باشند. مبل‌های بدون فنر که فقط با پارچه یا تور مشبک، محکم شده‌اند، راحت نبوده و سست و بی دوام هستند.
پیشنهاد: محکم بر روی یک گوشه یا لبه‌ی بیرونی مبل، بنشینید. صدای جیر جیر کردن یا غژ غژ کردن مبل، نشان دهنده‌ی این است که فنرها در جای مناسب قرار نگرفته‌اند یا به چهار چوب مبل برخورد می‌کنند.
مواد پرکننده‌ی درون تشک‌ها را بررسی کنید
فوم پلیمرهای مصنوعی، ارزان قیمت بوده و پر کننده‌های مناسبی برای تشک‌ها هستند. اما انواع مواد متراکم‌تر، بسیار بادوام و سخت هستند؛ در حالی‌که مواد نرم و کم تراکم، در اثر استفاده‌ی زیاد زودتر از بین می‌روند. فوم‌هایی که حالت ارتجاعی زیاد دارند کمی گران‌تر اما راحت‌تر و با دوام‌تر هستند. فیبر پلی‌استر هم ارزان قیمت است اما به سرعت حالت خود را از دست داده و فشرده می‌شود. پرهای قو و اردک بسیار راحت و نرم هستند اما ممکن است حالت خود را از دست بدهد.
پیشنهاد: دو انتخاب خوب به عنوان مواد پر‌کننده که هم راحت و هم ارزان قیمت هستند یکی استفاده از فوم ارتجاعی در لایه‌های زیرین و دیگری فوم معمولی که در پلی استر حلاجی شده پیچیده شده باشد، است.
sofa_opt

منبع:http://www.parsegard.com/

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.