قاب پوستر چوبی بسازید

آموزش ساخت : قاب پوستر چوبی بسازید

اگر شما هم دوست دارید بجای قاب عکس از پوستر برای تزیین دیوارهای خانه تان استفاده کنید، این ساختنی بدردتان میخورد. در این پست یک ایده خوب برای آویزان کردن پوستر از دیوار داریم : قاب پوستر چوبی که خیلی ساده با دو تکه چوب ساخته میشود.

با این روش ساده دیگر لازم نیست پوستر را به دیوار بچسبانید یا از پونز استفاده کنید. دو تکه چوب به بالا و پایین پوستر وصل می‌کنید و با کمی‌سیم مسی آن را از دیوار آویزان می‌کنید. ساخت قاب پوستر همین قدر ساده است و خیلی راحت می‌توانید آن را برای استفاده‌های مختلف تغییر بدهید.

Poster-Rails-1

گام اول : وسایل مورد نیاز
دو تکه چوب (به اندازه عرض پوستر)
چهار عدد پیچ
روغن جلا
سیم مسی
آویز قاب عکس (تکه فلزی کوچکی که پشت قاب عکس‌ها قرار دارد و از میخ آویزان میشود)
حتماً نباید از چوب‌های گران قیمت استفاده کنید و همین که چوب سالم باشد و کمی‌طرح داشته باشد، کافی است. در ساخت قاب پوستر تجاری بجای پیچ از آهنربا استفاده میشود. شما هم اگر بخواهید می‌توانید از آهنربا استفاده کنید.

گام دوم : چوب را ببرید

Poster-Rails-2 Poster-Rails-4 Poster-Rails-5
اندازه گیری ها باید کاملاً دقیق باشدنوار چوبی را ببرید
ابتدا باید عرض و ضخامت چوب‌ها را تنظیم کنید. عرض و ضخامت نوارهای چوبی قاب باید ۷ میلیمتر باشند. اگر چوب تان کوچک باشد می‌توانید از اره مویی استفاده کنید. بعد از آماده شدن نوار چوبی باید طولش را تنظیم کنید. طول نوارهای چوبی بستگی به ابعاد پوستر دارد؛ طبیعتاً اگر پوستر عرضی باشد نوارها کوتاهتر و اگر طولی باشد نوارها بلندتر میشوند. در اندازه گیری عرض یا طول پوستر دقت کنید. اگر از اره دستر برای بریدن چوب‌ها استفاده می‌کنید، احتمالا باید کمی‌وقت هم صرف سنباده کاری نوارهای چوبی کنید.

بهتر است چند نوار چوبی اضافی ببرید چون ممکن است در مراحل بعد نوارهای چوبی بکشنند! اگر بخواهید هم می‌توانید نوارهای چوبی را ضخیم تر ببرید.

برای هر پوستر به چهارتا نوار چوبی هم اندازه نیاز دارید.

گام سوم : سوراخ‌ها را دریل کنید

Poster-Rails-6-e1453346573838
نوارهای چوبی را سوراخ کنید
حالا باید دوتا از نوارهای چوبی را برای ساخت قاب پوستر انتخاب کنید. نوارها را کنار هم بگذارید و دوتایی را انتخاب کنید که هیچ خمیدگی نداشته باشند یا خمیدگی‌هایشان درست روبروی هم قرار گرفته باشد. فقط در این صورت است که پوستر کاملاً صاف آویزان میشود.

دو نواری که انتخاب کرده اید را کنار هم بگذارید و یکبار دیگر اندازه‌هایشان را چک کنید. نوارها را کاملاً کنار هم تراز کنید و با گیره آنها را بهم ببندید. دو سوراخ نزدیک دو سر نوارهای چوبی دریل کنید. حالا باید فاصله بین این دو سوراخ را با علامت‌هایی که فاصله یکسانی از هم دارند، پر کنید. این فاصله به نسبت اندازه نوارهای چوبی متغیر است. اگر نوار چوبی تان ۱۲۰ سانتیمتر باشد، فاصله بین علامت‌ها ۲۰ سانتیمتر خواهد بود. روی این علامت‌ها را از یک طرف نوارهای چوبی سوراخ کنید. با یک مته کوچک روی علامت‌ها را دریل کنید. در ضمن این سوراخ‌های اولیه را باید تا نیمه چوب بزنید. نوارهای چوبی را برگردانید و با یک مته عریض تر سوراخ‌ها را کامل کنید.

حالا دو سوراخ عمودی بالای سوراخ‌های دوم از دو سر نوار چوبی دریل کنید. این سوراخ‌ها جای قرار گرفتن سیم است.

گام چهارم : نوارهای چوبی را پرداخت کنید

Poster-Rails-7
نوارهای چوبی را پرداخت کنید
اگر احساس می‌کنید لازم است بعد از دریل کردن سوراخ‌ها یکبار دیگر نوارها را سنباده بزنید، اینکار را بکنید. بعد از سنباده کاری، چند لایه روغن جلا (هر نوعی که انتخاب کرده اید) روی نوارهای چوبی بزنید. بهتر است بین لایه‌ها را سنباده بزنید تا روی چوب نرم بشود.

گام پنجم : پوستر را قاب کنید

Poster-Rails-8-768x576
مراحل نصب پوستر
قاب کردن پوستر هم درست مثل ساخت قاب پوستر چوبی ساده است. دوتا از نوارهای چوبی روی هم تراز کنید و پوستر را بین شان بگذارید. پیچ‌ها را از سوراخ‌هایی که بریده اید، رد کنید. وقتی نوارهای چوبی بالای پوستر را اضافه می‌کنید، سیم تان که در اندازه دلخواه بریده اید را مطابق تصویر از سوراخ‌ها رد کنید. سپس پیچ‌ها را داخل سوراخ‌ها قرار بدهید تا سیم سفت بشود. حواستان باشد پوستر در حین پیچ کردن نوارها بهم تا نخورد و چین برندارد.

اگر می‌خواهید از آهنربا بجای پیچ استفاده کنید باید با مته مخصوص سوراخ‌های کم عمق دریل کنید و آهنرباها را طوری داخل سوراخ‌ها قرار بچسبانید که قطب‌های مخالف شان روبروی هم قرار بگیرد. دقت کنید که باید از آهنربای خیلی قوی و به تعداد زیادی استفاده کنید که پوستر و نوارهای چوبی ثابت بمانند. می‌توانید بجای آهنربای سکه ای از آهنربای نواری هم استفاده کنید.

قاب پوستر چوبی آماده است

Poster-Rails-9-e1453346718340
حالا می‌توانید پوستر را هرجایی که می‌خواهید آویزان کنید. استفاده از آهنربا بجای پیچ این مزیت را دارد که به پوستر هم آسیب نمیزند. حالا می‌توانید پوستر فیلم، تابلوی نقاشی، تئاتر یا آرتیست مورد علاقه تان را خیلی شیک به دیوار آویزان کنید و دیگر از پونز و چسب هم استفاده نکنید.

منبع:http://saakhtani.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.