پایه گلدان چوبی بسازید

پایه گلدان چوبی بسازید

پایه گلدان چوبی بسازید و به گلدان هایتان سر و سامان بدهید

راهروی آپارتمان شما هم پر از گلدان است؟ اگر می‌خواهید این گلدان‌ها را مرتب کنید باید یک پایه گلدان بسازید. در این ساختنی آموزش ساخت یک پایه گلدان را یاد می‌گیرید که با تکه‌های چوب جعبه‌های چوبی یا کمدهای خراب ساخته شده است. شما هم می‌توانید چند جعبه چوبی و کمی‌تخته چوبی بدرد نخور پیدا کنید و با آنها پایه گلدان بسازید.

پایه گلدان چوبی بسازید

پایه گلدانی که در تصویر می‌بینید از یک میز کنسول و چند جعبه کوچک ساخته شده است. جعبه‌های پایه کشوهای کنسول هستند و بقیه چوب‌ها هم از جعبه‌های چوبی کنده شده است.
طراحی پایه گلدان بستگی به تعداد گیاهانی دارد که می‌خواهید داخلش بگذارید. می‌توانید جعبه‌های چوبی را حذف کنید و پایه را به شکل نردبان بسازید. می‌توانید تعداد طبقه‌ها را بیشتر کنید یا حتی پایه گلدان را به شکل دیواری بسازید.

گام اول : بدنه را بسازید

پایه گلدان چوبی بسازید plant-stand-3 plant-stand-4 plant-stand-5
ابتدا میخ ها را بیرون بیاوریددو سر تخته ها را با زاویه ۱۵ درجه برش بزنیدیک طرف پایه را این شکلی بسازیدطرف دیگر را هم با همان اندازه ها بسازید
هر وقت می‌خواهید با چوب‌ها و تخته‌های قدیمی‌چیزی بسازید باید کارتان را از جدا کردن میخ‌ها و پیچ‌ها شروع کنید. از چکش برای بیرون آوردن میخ‌ها استفاده کنید. اگر چکش ندارید، انبردست هم کارتان را راه می‌اندازد.

بعد از اینکه همه چوب‌هایی که دارید را آماده کردید، باید ابعاد پایه گلدان را مشخص کنید. ابعاد پایه ای که می‌سازید به تعداد گلدان‌ها و حداکثر اندازه چوب‌هایتان بستگی دارد. پایه گلدانی که ما ساخته ایم ۸۶ سانتیمتر ارتفاع، ۵۵ سانتیمتر طول و ۵۰ سانتیمتر عرض دارد. اگر می‌خواهید از جعبه یا کشو استفاده کنید باید عرض بقیه تخته‌ها را به اندازه کشوها دربیاورید.

دو سر تمام تخته‌ها را با زاویه ۱۵ درجه برش بزنید. این زاویه‌ها روبروی هم قرار می‌گیرند. این زاویه‌ها باعث میشود بعد از مونتاژ پایه گلدان تمام تخته‌ها صاف باشند.

بعد از برش دو سر تخته‌ها می‌توانید نحوه مونتاژ پایه گلدان را مشخص کنید. وقتی اندازه تخته‌های افقی و فاصله آنها را از یکدیگر مشخص می‌کنید حواستان به ابعاد کشوها باشد.

با چهار پیچ ۳ سانتیمتری تخته‌های افقی را به تخته‌های عمودی وصل کنید. وقتی یک طرف پایه آماده شد می‌توانید طرف دیگر را هم دقیقاً با همان شکل و اندازه‌ها بسازید.

گام دوم : جعبه‌ها را وصل کنید

plant-stand-6 plant-stand-7 plant-stand-8 plant-stand-9
جعبه ها را سنباده بزنیدداخل جعبه ها را با درزگیر بپوشانیدجعبه ها را به یک طرف بدنه بچسبانیدطرف دیگر بدنه پایه گلدان را وصل کنید
قبل از اینکه اگر پایه گلدان شما جعبه دارد باید داخل آنها را با درزگیر بپوشانید تا ضد آب بشوند. اگر اینکار را نکنید جعبه‌ها خیلی زود پوسیده میشوند. اگر لازم است کشوها را سنباده هم بزنید.
برای نصب جعبه‌ها، آنها را روی تخته‌های افقی وسطی و آخری قرار بدید و با پیچ ثابت کنید. بعد از نصب هر دو جعبه می‌توانید طرف دیگر را هم به جعبه‌ها پیچ کنید. برای اینکه طرف دیگر بدنه را صاف به جعبه‌ها وصل کنید بباید از کسی کمک بگیرید.

در نهایت هم یک تکه چوب به بالای پایه گلدان وصل کنید تا ظرفیتش بیشتر بشود. اگر بخواهید می‌توانید پایه را سنباده کاری یا رنگ کنید.

پایه گلدان چوبی آماده است

plant-stand-10 plant-stand-11 plant-stand-12 plant-stand-13
انواع پایه گلدان چوبیانواع پایه گلدان چوبیانواع پایه گلدان چوبیانواع پایه گلدان چوبی
همانطور که در ابتدا گفتیم می‌توانید این پایه را در هر اندازه و شکلی که می‌خواهید بسازید. در گالری بالا می‌توانید چند نمونه پایه گلدان که با همین روش ساخته شده اند را ببینید. تصاویر پایه‌هایی که می‌سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع:http://saakhtani.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.