مبلمان کندور

بهترین راه چیدمان طبق نظر متخصصین
زمانی که نوبت به چیدمان مبلمان می رسد، قطعا راه های بسیار زیادی برای چیدن آنها وجود خواهد داشت؛ اما به این معنی نمی باشد که شما اشتباه نمیکنید. چیدمان دکوراسیون داخلی هنر به رسمیت شناخته شده می باشد، نیازمند محاسبات دقیقی بین فضای مورد نیاز و سلیقه صاحب خانه می باشد. زمانی که متخصص ها در حال تلاش برای به دست آوردن بهترین روش برای چیدمان مبلمان و دکوراسیون منزل با استفاده از آزمون و خطا می باشند، قوانین کمی وجود دارند که می توانید هنگام چیدمان دکوراسیون داخلی منزل توسط خودتان رعایت کنید. پس به خواندن ادامه بدهید تا تکنیک های متخصصین چیدمان و دکوراسیون داخلی را فرا بگیرید .

۱- فرش ها را در زیر مبلمان قرار بدهید.
یکی از میهمانان برنامه HGTV طراح مشهور انجلو سورملیز گفت:” در صورتی که میخواهید فرش خود را به نمایش بگذارید، بهترین جا برای آن پای مبلمان شما می باشد. فرش شما باید به اندازه ای باشد که تمام محیط بین مبل ها را پوشش بدهد.” او در ادامه توضیح می دهد:” یک تخته فرش کوچک، اتاقی که کوچک باشد را کوچکتر نمایش می دهد و یک تخته فرش زیادی بزرگ، محیط مبلمان را به خوبی جدا نمی کند. فرش باید به گونه ای قرار بگیرد که در نهایت به نزدیکی یکی از پایه های مبلمان، تخت خواب و یا صندلی ها برسد.” همچنین یکی از طراحان مشهور لوس آنجلس، نیکول ساشامن ضمن تایید این موضوع می گوید:” فرش ها معمولا زمانی که تمام مبلمان بر روی آنها قرار می گیرند بهتر به نظر می رسند.”

۲- رعایت فضای خالی در اطراف مبل ها.
مبل ها را حتی اگر شده چند سانتی متر، با دیوار ها فاصله بدهید و اجازه ندهید به دیوار ها بچسبند. این کار باعث می شود که پذیرایی شما دلباز تر و بزرگتر به نظر بیاید. اگر شما نمی توانید به خاطر محدودیت فضا مبل ها را به اندازه مورد نیاز از دیوار فاصله بدهید، صندلی ها و میز عسلی را مقداری دورتر قرار بدهید تا فضا بازتر بشود. اگر محیط مورد نظر شما، یک اتاق بزرگ می باشد؛ می توانید مبل ها را در وسط پذیرایی و کنار پنجره ها و یا شومینه قرار بدهید و به این صورت می توانید دو فضای مجزا در پذیرایی ایجاد کنید.

۳- سرتاسر اتاق را روشن کنید.

ارین ولنچیچ، میهمان برنامه HGTV گفت:”نورپردازی یکی از مهمترین فاکتور های موجود در فضا می باشد”. ارین دارنده گواهی تخصصی در رده E و طراح هالیوود این را می گوید و همچنین اضافه می کند:” شما منابع نور خود را باید به صورتی قرار بدهید که تمام اتاق دارای نوری مساوی و یک دست باشند.” فضای اتاق را با نوی مناسب روشن کنید و همچنین دقت داشته باشید که گوشه های دیوار های اتاق شما نیز به نور مناسبی نیاز دارد. سورملیز تایید می کند و می گوید:” در صورتی که شما یک لامپ در کنار تخت خواب خود دارید، از دو لامپ دیگر نیز باید در اتاق استفاده بکنید تا بتوانید یک مثل نورانی ایجاد کرده و فضای اتاق را با نو یکدست پوشش بدهید”.

۴- کانون اصلی تخت خواب می باشد.
محل قرار گرفتن تخت خواب باید در وسط اتاق قرار بگیرد. اگر اتاق شما دارای درب های فرانسوی می باشد، تخت خواب را در مقابل آن قرار بدهید و یا تخت خواب را در یک گوشه از اتاق قرار بدهید. اگر اتاق کوچکی دارید، انتخاب محل قرار گیری تخت خواب سخت تر خواهد شد، اما قرار دادن تخت خواب به صورتی که یک سمت آن با دیوار اتاق مماس بشود، راه حل خوبی است.

۵- پرده ها هر په بالاتر باشد، بهتر است.
هر مقداری که در توان شما است، بالتر بروید. در بیشتر موقعیت ها بهترین جا برای نصب پرده ها سقف می باشد. با این کار پرده ها بسیار بلندتر از چیزی که هستند به نظر خواهند رسید و این کار به بزرگ نشان دادن اتاق کمک خواهد کرد. اگر محل نصب پرده را کوتاه تر در نظر بگیرید، در مقابل پرده ها نیز کوتاهتر خواهند شد و در نتیجه محل کمتری را پوشش خواهند داد. بهتر است که پرده ها از حدود ۳۰-۶۰ سانتی متر از لبه ی پایینی پنجره فاصله داشته باشد تا پنجره بلندتر به نظر برسد.

نکات مهم در رابطه با دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 

اتاق خواب یک مکان خصوصی می باشد که مردم در طول روز در آن استراحت می کنند و در شبها می خوابند. قطعا، اتاق خواب نمیتواند یک اتاق خواب باشد تا زمانی که در آن تخت خوابی وجود نداشته باشد. گذشته از یک تخت خواب راحت، از لوازم رایج دیگری که در یک اتاق خواب وجود دارند می توان به کمد، چراغ خواب، میز مطالعه و دراور اشاره کرد.بعضی از اتاق خواب ها دارای یک سرویس بهداشتی خصوصی می باشند، بعضی دیگر نیز دارای یک ایوان و یا بالکن هستند که در آن اتاق آدم می تواند از ورود هوای تازه به داخل اتاق و یا یک منظره شگفت انگیز از تپه های سرسبز لذت ببرد. ما زمان بسیار زیادی را در اتاق خواب می گذاریم، زیرا در شبانه روز ۸ تا ۱۰ ساعت را در خواب شبانه می گذرا نیم و در طول روز نیز گاهی چرت می زنیم. اتاق خواب می تواند یک مکان مورد علاقه برای افراد باشد.

زمانی که شما پس از کار زیاد روزانه به خانه باز میگردید، قطعا تمایل بسیار زیادی برای دراز کشیدن و در نتیجه داشتن یک خواب راحت برای بازیابی تمام نیرویی که در طول روز از دست داده اید خواهید داشت. شما مستقیم به اتاق خواب خود رفته و به مدت طولانی ای استراحت خواهید کرد. آیا استراحت خوبی داشتید؟ خوب، اگر یک اتاق خواب با دکوراسیون مناسب داشته باشید، در نهایت به خر و پف خواهید افتاد!! اما اگر نداشته باشید، ممکن است بعد از بلند شدن ترجیح بدید که هنگامی که بر روی مبل مشغول تماشای تلویزیون هستید استراحت کنید. بطور قطع، شما ترجیح میدهید که یک اتاق خواب تمام عیار برای استراحت و کسب آرامش داشته باشید.

امروزه کارکرد مبلمان، فقط ارتقاء رفاه و بهبود کیفیت زندگی نیست بلکه بسیاری از مردم، مبلمانی را انتخاب می‌کنند که آرامش و رضایت روحی آنان را نیز تأمین کند. گالری کندور ، مبلمانی برازنده و مناسب زندگی جدید به شما عرضه می‌کند؛ مبلمان ایی که مظهر فرهنگ، هنر و سبک زندگی جدید ایرانی است.

ساعت کاری : ۹ صبح الی ۹ شب

گالری مبلمان کندور
تلفن  : ۰۲۱۲۲۲۰۱۳۷۵ – ۰۲۱۲۲۲۱۵۴۹۲

۳a0381517802a4461ac8265715ffd840

DSC_8635

DSC_8645

DSC_8681

e84af3f2a06e1219b783c9dc86ba06ae

e86e01afb14d57be29a582cc5123656a

eedd97e86b058fc9464413f9df953eb1

f5af57dc54ae808300d63ee8bf3404a0

f769c7517bce827115ba305388063d29

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.